نوای ملکوت

نوای ملکوت در آئین ترتیل خوانی قرآن در بوشهر طنین انداز شد + تصاویر

بسیج مداحان: همزمان با ماه مبارک رمضان آئین ترتیل‌خوانی قرآن کریم در قالب نوای ملکوت در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر با شرکت بیش از یک‌هزار نفر از شیفتگان کلام وحی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار بسیج مداحان،برای هفتمین سال پیاپی آئین ترتیل خوانی قرآن کریم در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر با استقبال با شکوه مردم آغاز شد. سخنگوی ستاد ترتیل خوانی نوای ملکوت بوشهر در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به آغاز هفتمین دوره ترتیل خوانی «نوای ملکوت» در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر اظهار داشت: این آئین همزمان از سیمای مرکز بوشهر و رادیو نما پخش می شود. سید حسین موسوی با اشاره به حضور آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان بوشهر در آغاز به کار آئین هفتمین دوره ترتیل خوانی در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر افزود: در این مراسم استاندار، فرمانده سپاه، مسئولان دستگاه های اجرایی و قشرهای مختلف مردم حضور باشکوهی دارند. وی از حضور بیش از یک هزار نفر در آئین ترتیل خوانی قرآن کریم در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر خبر داد و بیان کرد: آئین ترتیل خوانی قرآن کریم با شعار "خانواده در پرتو قرآن" برگزار شده که قبل از اجرای مراسم ترتیل خوانی، مفسران قرآن کریم آیات الهی را تفسیر می کنند. سخنگوی ستاد ترتیل خوانی نوای ملکوت بوشهر با بیان اینکه نوای ملکوتاز ساعت 16:30 با تفسیر قرآن کریم آغاز می شود خاطرنشان کرد: از ساعت 17:30 مراسم ترتیل خوانی با مشارکت 20 قاری برجسته بین المللی اجرا می شود و روزانه یک جزء قرآن کریم قرائت می شود. موسوی از رونمایی تمبر یادبود این مراسم خبر داد و گفت: همزمان با آغاز مراسم هفتمین دوره ترتیل خوانی قرآن کریم، از تمبر یادبود آن با حضور امام جمعه، استاندار، فرمانده سپاه و تنی چند از مسئولان در حسینیه عاشقان ثارالله رونمایی شد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر نیز با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ویژگی‌های مراسم ترتیل‌خوانی قرآن کریم را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: استان بوشهر در عرصه قرآنی دارای جایگاه ویژه‌ای در سطح کشور است که اوج عشق  مردم استان بوشهربه کلام وحی در ماه مبارک رمضان متبلور می‌شود.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری، با بیان ایتنکه انس با قرآن کریم از فرهنگ‌های مهم مردم این استان است افزود: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده بیشتر مردم استان بوشهر با کلام وحی مانوس هستند که این مهم در ماه صیام جایگاه ویژه‌ای پیدا می‌کند.

امام جمعه بوشهر، این استان را یکی از استان‌های برتر در اجرای ترتیل خوانی در ماه مبارک رمضان  دانست و با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان اتحاد مسلمانان را تقویت می‌کند گفت: قرآن تنها راه نجات انسان و عنصر وحدت بخش مسلمانان است و ترویج قرائت قرآن یک رسالت ویژه مسلمانان است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر خدمات و فعالیت ستاد ترتیل خوانی برنامه نوای ملکوت در استان بوشهر را ستود و افزود: ترتیل خوانی در استان بوشهر رشد فوق العاده‌ای داشته است که ماه مبارک رمضان امسال برای هفتمین بار این آیین با استقبال باشکوه مردم برگزار می‌شود.

خبرهای تازه